PBI 40 ECONOMIC (PBI 40E)
DO CZEGO SŁUŻY
System PBI 40 Economic (PBI 40E) służy do wykonywania niewymagających izolacji termicznej przegród i konstrukcji do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, takich jak: drzwi, okna, nienośne ściany działowe, witryny, boksy.
Na bazie systemu PBI 40E można wykonać także drzwi i ściany dymoszczelne.
Wyroby budowlane wykonane z prezentowanego zestawu materiałów. PBI 40E przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych jako przegrody wewnętrzne.
Drzwi i ściany systemu PBI 40E mogą być także stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko w przypadkach, gdy nie są stawiane wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności, a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.
OPIS TECHNICZNY
System PBI 40E składa się z profili aluminiowych bez izolacji termicznej o wymiarze charakterystycznym 40mm (głębokość zabudowy) zarówno dla futryny jak i dla skrzydeł.
W systemie PBI 40E można stosować różnego typu wypełnienia przeźroczystego i nieprzeźroczystego o grubości od 4 do 24mm.
Maksymalne wymiary konstrukcji które możliwe są do wykonania w tym systemie to:
- HxB=2400mmx1200mm w przypadku drzwi jednodzielnych
- HxB=2400mmx2210mm w przypadku drzwi dwudzielnych
gdzie:
H – wysokość drzwi w świetle
B – szerokość drzwi w świetle
DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)
Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym i anodowanie.
Oferowane są wyroby malowane w dowolnych kolorach wg oznaczeń RAL.
W systemie PBI 40E używa się tych samych okuć i akcesoriów (złączki, uszczelki, profile zatrzaskowe do mocowania wypełnień) co w systemach PBI 50N, PI 50N.
Cechy charakterystyczne
System PBI 40E pozwala tworzyć konstrukcje ścianek działowych, ścianek kasowych oraz drzwi i okien nie wymagających izolacji termicznej. Wykorzystywany jest do ekonomicznej zabudowy wnętrz o wysokim standardzie estetycznym i użytkowym.
Jako wypełnień używa się wszelkiego rodzaju szkła dostępnego na rynku. Mogą to być szyby pojedyncze, zespolone lub kuloodporne, wykonane ze szkła przezroczystego, absorpcyjnego, ornamentowego lub refleksyjnego. Oprócz wymienionych stosuje się także wypełnienia w postaci paneli aluminiowych, dowolnych ścianek meblowych, płyt gipsowych albo płyt poliwęglanowych. Maksymalna grubość wypełnienia wynosi 24mm.
W ramach systemu istnieje możliwość tworzenia konstrukcji w różnych konfiguracjach i układach. Możliwe jest także wykonanie ścian pod dowolnymi kątami w tym pod kątem 90 i 135 stopni.
PBI 50N
DO CZEGO SŁUŻY
System PBI 50N służy do wykonywania niewymagających izolacji termicznej przegród i konstrukcji do zabudowy wewnętrznej i zewnętrznej, takich jak: drzwi –w tym drzwi wahadłowe, okna – w tym okna podawcze, nienośne ściany działowe, witryny, boksy.
Głębokość profilu 50mm czyni go jednym z najmocniejszych profili na rynku w tej grupie.
Na bazie systemu PBI 50N można wykonać także drzwi i ściany dymoszczelne.
Właściwości dymoszczelne drzwi, systemów PBI 50N i PBI 40E sklasyfikowano wspólną aprobatą.
Wyroby budowlane wykonane z prezentowanego zestawu materiałów. PBI 50N przeznaczone są do stosowania w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych jako przegrody wewnętrzne.
Drzwi i ściany systemu PBI 50N mogą być stosowane jako przegrody zewnętrzne, tylko w przypadkach, gdy nie są stawiane wymagania w zakresie izolacyjności cieplnej oraz wodoszczelności a obliczenia statyczne uwzględniają wpływ obciążeń wiatrem.
OPIS TECHNICZNY
System PBI 50N składa się z profili aluminiowych jednokomorowych bez izolacji termicznej o wymiarze charakterystycznym 50mm (głębokość zabudowy).
Futryny i skrzydła drzwiowe mają wymiar 50mm, a skrzydła okienne 57mm.
W systemie PBI 50N można stosować różnego typu wypełnienia przeźroczystego i nieprzeźroczystego o grubości od 4 do 45mm.
Maksymalne wymiary konstrukcji które możliwe są do wykonania w tym systemie to:
- HxB=2400mmx1200mm w przypadku drzwi jednodzielnych lub
- HxB=2300mmx1300mm w przypadku drzwi jednodzielnych
HxB=2400mmx2210mm w przypadku drzwi dwudzielnych lub
HxB=2300mmx2600mm w przypadku drzwi dwudzielnych
gdzie:
H – wysokość drzwi w świetle
B – szerokość drzwi w świetle
DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)
System posiada rozwiązania technologiczne, przeniesione z wprowadzonego wcześniej, systemu „ciepłego” PI 50N na zawiasach wrębowych. Akcesoria i okucia to wspólna cecha tych systemów. Wprowadzona unifikacja pozwala wykonywać konstrukcje szybko, eliminując przy tym możliwość wystąpienia błędów przy prefabrykacji.
Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym i anodowanie.
Oferowane są wyroby malowane w dowolnych kolorach wg oznaczeń RAL.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
System PBI 50N pozwala tworzyć drzwi –w tym wahadłowe, okna – w tym okna podawcze, konstrukcje ścianek działowych oraz ścianek kasowych. W ramach systemu istnieje możliwość tworzenia konstrukcji w różnych konfiguracjach i układach. Możliwe jest także wykonanie ścian pod dowolnymi kątami w tym pod kątem 90 i 135 stopni.
Głębokość profilu 50mm czyni go jednym z najmocniejszych profili na rynku w tej grupie. Szeroka gama profili, w tym wzmocnionych słupków, pozwala wykonywać konstrukcje o dużych gabarytach.
Jako wypełnień używa się wszelkiego rodzaju szkła dostępnego na rynku. Mogą to być szyby pojedyncze, zespolone lub kuloodporne, wykonane ze szkła przezroczystego, absorpcyjnego, ornamentowego lub refleksyjnego. Oprócz wymienionych stosuje się także wypełnienia w postaci paneli aluminiowych, dowolnych ścianek meblowych, płyt gipsowych albo płyt poliwęglanowych. Maksymalna grubość wypełnienia wynosi 45mm.
Ściany i drzwi systemów PBI 50N i PBI 40E objęte będą jedną aprobatą techniczną w której przeznaczenie, zakres stosowania oraz metodyki badawcze i klasyfikacje określone są dokumentem Unii Europejskiej ETAG 003.
TM 77HI OKNA
ZASTOSOWANIE
System TM 77HI Okna to nowe innowacyjne rozwiązanie pozwalające na uzyskanie doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej, akustycznej, ochrony przed wiatrem i wodą.
SYSTEM TM 77HI OKNA POZWALA NA WYKONANIE NASTĘPUJĄCYCH KONSTRUKCJI:
- okna stałe,
- okna rozwierno-uchylne,
- okna rozwierne,
- okna uchylne,
- okna wieloskrzydłowe,
- okna ze stałymi słupkami.
OPIS TECHNICZNY
System TM 77 HI Okna składa się z 2 części aluminiowych, oddzielonych od siebie taśmami izolacyjnymi.
Głębokość zabudowy to:
futryna – 77 mm
skrzydło – 86,4 mm
DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)
pozwala oszczędzać energię, co przekłada się na odczuwalne zmniejszenie kosztów ogrzewania
system umożliwia stworzenie konstrukcji o dużych powierzchniach, pozwalając na nowoczesne aranżacje elewacji oraz wnętrz
współpracuje z gamą elementów okuć i sterowania (możliwa jest realizacja różnorodnych konfiguracji konstrukcji również sterowanych elektrycznie i zdalnie)
system pozwala na realizacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach
zastosowane w systemie unikalne rozwiązania izolacyjności termicznej pozwalają na uzyskanie doskonałej wartości współczynnika przenikania ciepła na poziomie Uf=1,1 – 1,5 W/m2K
PI 50N OKNA
ZASTOSOWANIE
System PI 50N służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.
System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:
- okna stałe,
- okna rozwierno-uchylne,
- okna rozwierne,
- okna uchylne,
- okna wieloskrzydłowe,
- okna ze stałymi słupkami,
- okna z ruchomym słupkiem,
- okna z ukrytym skrzydłem,
- okna uchylno-przesuwne,
- okna antywłamaniowe.
OPIS TECHNICZNY
System PI 50N składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną.
Głębokość zabudowy to:
futryna -50 mm
skrzydło -59 mm
W systemie PI 50N można stosować różnego typu wypełnienia (szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-40 mm).
Wymiary skrzydeł, słupków i poprzeczek należy ustalać na podstawie obliczeń statycznych, z uwzględnieniem obciążeń wiatrem , charakterystyki wytrzymałościowej kształtowników aluminiowych, rodzaju oszklenia i dopuszczalnych ugięć elementów okien i drzwi balkonowych. Maksymalna szerokość skrzydeł rozwiernych i uchylno-rozwiernych wynosi 1500 mm, wysokość 2400mm, maksymalny ciężar 130 kg. Profile dodatkowe umożliwiają wykonywanie okien kombinowanych o różnych funkcjach zestawionych w dowolne układy.
DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)
System pozwala na konstruowanie konstrukcji o dużych wymiarach ze względu na wykorzystanie wzmocnionych profilu w układzie od zewnątrz jak i od wewnątrz. Profile kątowe pozwalają budować zestawy konstrukcji pod dowolnym kątem. Duża różnorodność specjalistycznych profili umożliwia wykonywanie okien o bardzo dobrych parametrach cieplnych odpowiedniej wielkości oraz dowolne zestawianie różnego rodzaju okien. Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym, w kolorach drewnopodobnych i anodowanie.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
System pozwala na realizacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Umożliwia instalowanie okien w systemach fasadowych. System posiada oryginalny system potrójnego uszczelnienia.
Okna systemu PI 50N pozwalają na optymalne wykonywanie konstrukcji elewacji budynków z uwzględnieniem specjalnych potrzeb użytkownika w zakresie funkcjonalność, estetyki i trwałości. Rozwiązania umożliwiają nadanie budynkowi indywidualnego charakteru, zapewniają realizację wizji architektonicznej, wykorzystując ekonomiczne rozwiązanie.
Przydatność stosowania w budownictwie wyrobu pod nazwą „Okna i drzwi balkonowe systemu YAWAL® PI 50 z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną” stwierdza Aprobata Techniczna ITB AT-15-4201/2006”
PI 50N OUTWARD
ZASTOSOWANIE
System PI 50N OUTWARD służy do konstruowania nowoczesnej, o wysokich parametrach zabudowy zewnętrznej wymagającej izolacyjności termicznej i akustycznej różnych typów okien, witryn, drzwi balkonowych o kierunku otwarcia skrzydeł na zewnątrz pomieszczeń, przeznaczonych do zabudowy w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.
System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:
- okna uchylne ze skrzydłami rozwieranymi na zawiasach konwencjonalnych oraz na zawiasach nożycowych
- okna rozwierane na zewnątrz na zawiasach konwencjonalnych oraz na zawiasach nożycowych
OPIS TECHNICZNY
System PI 50N składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną.
Głębokość zabudowy to:
futryna – 50 mm
skrzydło – 59 mm
W systemie PI 50N można stosować różnego typu wypełnienia (szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-40 mm).
Maksymalne wymiary skrzydeł:
- skrzydło rozwierane na zawiasach okiennych 1250 x 2100 mm,
- skrzydło wychylne na zawiasach okiennych 1500 x 1800 mm,
- skrzydła rozwierane na zawiasach nożycowych 835 x 2400 mm,
- skrzydło wychylne na zawiasach okiennych 2200 x 2000 mm,
DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)
Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym, w kolorach drewnopodobnych i anodowanie..
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
System pozwala na realizacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Umożliwia instalowanie okien w systemach fasadowych. System posiada oryginalny system potrójnego uszczelnienia.
Okna systemu PI 50N pozwalają na optymalne wykonywanie konstrukcji elewacji budynków z uwzględnieniem specjalnych potrzeb użytkownika w zakresie funkcjonalność, estetyki i trwałości. Rozwiązania umożliwiają nadanie budynkowi indywidualnego charakteru, zapewniają realizację wizji architektonicznej, wykorzystując ekonomiczne rozwiązanie. Różnorodność okuć oraz dwa sposoby montażu zawiasów zapewniają uniwersalność.
Przydatność stosowania w budownictwie wyrobu potwierdzają badania przeprowadzone w notyfikowanych laboratoriach.
SYSTEMY EKONOMICZNEGO OKUWANIA YAWAL
Pod nazwą ”ekonomiczne okuwanie” kryją się profile z rowkiem PVC, które współpracują z okuciami do okien PVC. System jest nowoczesnym rozwiązaniem charakteryzującym się wysokimi parametrami jakościowymi, a ekonomiczność, jakże ważna w dzisiejszych czasach, wynika z dużo niższej ceny zakupowej okuć w porównaniu z innymi systemami. Okna z rowkiem PVC możecie Państwo wykonać w czterech systemach YAWAL PI 50NE, YAWAL TM 62E, YAWAL TM 74E oraz TM 77HI E.
System ekonomicznego okuwania Yawal pozwala na realizację nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Wprowadzony system przeznaczony jest do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych. Pełen zakres profili okiennych z rowkiem PVC pozwala na tworzenie okien o dużych gabarytach.
TM 62 2.1 OKNA
ZASTOSOWANIE
System TM 62 2.1 służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych termoizolowanych przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.
System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:
- okna stałe,
- okna rozwierno-uchylne,
- okna rozwierne,
- okna uchylne,
- okna obrotowe,
- okna wieloskrzydłowe,
- okna ze stałymi słupkami,
- okna z ruchomym słupkiem,
- okna z ukrytym skrzydłem,
- okna uchylno-przesuwne,
- okna antywłamaniowe.
OPIS TECHNICZNY
System TM 62 2.1 składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną.
Głębokość zabudowy to:
futryna – 62 mm
skrzydło – 71,4 mm
W systemie TM 62 2.1 można stosować różnego typu wypełnienia (szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-57 mm).
Wymiary skrzydeł, słupków i poprzeczek należy ustalać na podstawie obliczeń statycznych, z uwzględnieniem obciążeń wiatrem , charakterystyki wytrzymałościowej kształtowników aluminiowych, rodzaju oszklenia i dopuszczalnych ugięć elementów okien i drzwi balkonowych. Maksymalna szerokość skrzydeł rozwiernych i uchylno-rozwiernych wynosi 1600 mm, wysokość 2500mm, maksymalny ciężar 130 kg. Profile dodatkowe umożliwiają wykonywanie okien kombinowanych o różnych funkcjach zestawionych w dowolne układy.
DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)
System pozwala na konstruowanie konstrukcji o dużych wymiarach ze względu na wykorzystanie wzmocnionych profilu w układzie od zewnątrz jak i od wewnątrz. Kształtowniki w wersji sofline pozwalają wykonywać okna o zaokrąglonych krawędziach. Profile kątowe pozwalają budować zestawy konstrukcji pod dowolnym kątem. Duża różnorodność specjalistycznych profili umożliwia ekonomiczne wykonywanie okien odpowiedniej wielkości oraz dowolne zestawianie różnego rodzaju okien obok ciebie, które u Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym, w kolorach drewnopodobnych i anodowanie.
Oferowane są wyroby malowane w dowolnych kolorach wg oznaczeń RAL wydatniają walory funkcjonalne i estetyczne.
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
System pozwala na realizacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Umożliwia instalowanie okien w systemach fasadowych.
Okna systemu TM 62 2.1 pozwalają na optymalne wykonywanie konstrukcji elewacji budynków z uwzględnieniem specjalnych potrzeb użytkownika w zakresie funkcjonalność, estetyki i trwałości. Rozwiązania umożliwiają nadanie budynkowi indywidualnego charakteru, zapewniają realizację wizji architektonicznej.
Przydatność stosowania w budownictwie wyrobu pod nazwą „Okna i drzwi balkonowe systemu YAWAL® TM 62 2.1 z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną” stwierdza Aprobata Techniczna ITB AT-15-4312/2006.
TM 74 1.0 OKNA
ZASTOSOWANIE
System TM 74 1.0 służy do konstruowania okien, witryn zabudów zewnętrznych o wysokich parametrach termoizolacji przeznaczonych do zabudowy zewnętrznej w obiektach budownictwa mieszkaniowego, użyteczności publicznej i przemysłowych.
System umożliwia wykonywania następujących konstrukcji:
- okna stałe,
- okna rozwierno-uchylne,
- okna rozwierne,
- okna uchylne,
- okna wieloskrzydłowe,
- okna ze stałymi słupkami,
- okna z ruchomym słupkiem,
- okna z ukrytym skrzydłem,
- okna uchylno-przesuwne.
OPIS TECHNICZNY
System TM 74 1.0 składa się z trójkomorowych profili aluminiowych z przekładką termiczną.
Głębokość zabudowy to:
- futryna – 74 mm
- skrzydło – 83,4 mm
W systemie TM 74 1.0 można stosować różnego typu wypełnienia (szkło zespolone, także w pakietach trzyszybowych o grubości 13-57 mm).
Wymiary skrzydeł, słupków i poprzeczek należy ustalać na podstawie obliczeń statycznych, z uwzględnieniem obciążeń wiatrem , charakterystyki wytrzymałościowej kształtowników aluminiowych, rodzaju oszklenia i dopuszczalnych ugięć elementów okien i drzwi balkonowych. Maksymalna szerokość skrzydeł rozwiernych i uchylno-rozwiernych wynosi 1600 mm, wysokość 2500mm, maksymalny ciężar 130 kg. Profile dodatkowe umożliwiają wykonywanie okien kombinowanych o różnych funkcjach zestawionych w dowolne układy.
DODATKOWE WALORY (SZCZEGÓLNE DLA DANEGO SYSTEMU)
System pozwala na konstruowanie konstrukcji o dużych wymiarach ze względu na wykorzystanie wzmocnionych profilu w układzie od zewnątrz jak i od wewnątrz. Profile kątowe pozwalają budować zestawy konstrukcji pod dowolnym kątem. Duża różnorodność specjalistycznych profili umożliwia wykonywanie okien o bardzo dobrych parametrach cieplnych odpowiedniej wielkości oraz dowolne zestawianie różnego rodzaju okien. Walory estetyczne konstrukcji są podkreślone przez wysoką jakość wykończenia powierzchni profili: malowanie lakierem proszkowym, w kolorach drewnopodobnych i anodowanie..
CECHY CHARAKTERYSTYCZNE
System pozwala na realizacje nowoczesnych rozwiązań konstrukcji okiennych w przeróżnych konfiguracjach i układach. Umożliwia instalowanie okien w systemach fasadowych.
Okna systemu TM 74 1.0 pozwalają na optymalne wykonywanie konstrukcji elewacji budynków z uwzględnieniem specjalnych potrzeb użytkownika w zakresie funkcjonalność, estetyki i trwałości. Rozwiązania umożliwiają nadanie budynkowi indywidualnego charakteru, zapewniają realizację wizji architektonicznej. Izolacyjność termiczna profili pozwala zoptymalizować koszty eksploatacji budynków.
Przydatność stosowania w budownictwie wyrobu pod nazwą „Okna i drzwi balkonowe systemu YAWAL® TM 74 1.0 z kształtowników aluminiowych z przekładką termiczną” stwierdza Aprobata Techniczna ITB AT-15-4695/2007”